Kaş kontür uygulamasında kaşa işlem yaparken makine ile belirlenen şeklin içi tamamen organik boya ile doldurulur. Yoğun makyaj yapanlar , net kaşlarının olmasını isteyenler yada şeklin belirgin olmasını isteyenler tercih etmektedir, ilk 15 gün yapılan renkten daha yoğun veya koyu görünür , 15 günlük süreçte kaşlarınız koyu olmasına alışırsınız ardından 5 ila 6 ton renkte açılma olur teknik olarak bu duruma doğallaşma denir , genellikle yaptıran kişiler ilk an koyu olduğunu söyleseler de 1 ay sonra rötüş zamanında açılmasından  şikayetçi olurlar .

Microblading kıl tekniği kaş uygulamasında ise ilk anda bile çok doğal oldu bu kadarını beklemiyordum gibi tepkiler alıyoruz . Nedeni kontürden çok farklı bir işlem olması ,şimdiler de makine ile kalın kalın çubuk çizgilere bile kıl tekniği deniliyor ,microblading kıl tekniği yapılan uygulamada  o kadar ince çizgilerle kaş yönünüze doğru çizgiler yapılır ki siz bile gerçek kıl olup olmadığını sorabilirsiniz, en doğal görünüm bu şekilde elde edilir. Dilerseniz kaşı yoğun bir şekilde ince çizgilerle doldurabilirsiniz hatta makine kullanmadan gölge bile atılabilir. Makine ile yapılan kıl tekniğinde çubuk çizgiler yakından bakıldığında irite edecek kadar kötü gözükmektedir  microblading kıl tekniğinde olduğu gibi  ince çizgiler atılamadığı için  işlem sonrası kıl tekniği yaptırdım sevinci daha sonralarda işin gerçeğini öğrendiğinizde hüsran olucaktır. Microblading az kalır kontür çok kalır  gibi bir yanlış algı söz konusu müşterinin istediği yönde çalışırsanız. Kullanım süreleri aynıdır. Kontür yapan kişiler uzun yıllar kalsın diye içine siyah boya karıştırırlar buda ileri de mavi yada lacivert bir kaş ile dolaşmanıza neden olur . Dikkat etmeniz gereken şey süre değil komik duruma düşmeden kullanmanız.

Microblading kıl tekniğinde kabuklanma olmaz hafif kepeklenme olabilir ama kontür de kabuklanma yaşanılması normaldir. Bu süre içerinde bakımını düzgün yapmanız halinde sizi sosyal hayatınızdan mahrum edecek bir görüntü asla olmaz .

Evinde oturan iki kuaför ile anlaşan 3 günlük eğitimlerle uzman olduğunu zanneden ucuz işçilik ile kaş yaptırmış olmak için yaptırmayın sonrasında gülünç duruma düşer verdiğinizde kat kat fazla sildirme ve bir o kadar acı çekersiniz. Kaş Yaptırmış olmak için yaptırmayın.