EPİLASYONA BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ  AMA KAFANIZ KARIŞIK

OKURSANIZ BELKİ YARDIMCI OLACAKTIR

Lazer Epilasyon‘da her kıl tipi etkilenir mi?

Epilasyonda her kıl tipi etkilenmez neden diye bir soru gelecektir, lazer epilasyon kılları yok etmek için yapılan bir uygulama ise neden bütün kıllar etkilenip yok olmuyor diyebilirsiniz bunun nedeni lazer ışınları ile ilgili lazer ışını sadece ve sadece koyu renkli kılları görür örneğin kızıl, sarı, beyaz veya başka renkte olan hiçbir kılı görmez.

Türkiye de değil tüm dünyada böyle bir cihaz yoktur cihazların çalışma şekline uygun değil şöyle düşene bilirsiniz eğer tüm renkleri görebilseydi kılcal damarlarınız zedelenir iç organlarınıza  bile zarar verebilirdi hayır vermiyor neden  hedefi sadece siyah kıl köklerini tahrip etmektir.

Lazer Epilasyon Faydalı mıdır?

Epilasyon sayesinde batıklarınızdan yoğun kıllarınızdan kurtulursunuz , tek tük sayılabilen tüyleriniz içinde sene bir tarama yaptırmanız yada sıfırlamak için iğneli epilasyon yaptırıp tamamen sonlandırabilirsiniz. Lazer epilasyonda anlaşılamayan tek konu kaçıncı seansta tüylerden kurtulabilirsiniz, bu kişiden kişiye değişir kimi insana göre 10 seans , 16 seans veya 8 seans yeter diyebilmek zordur bir çok merkez aynı dili konuşur verdikleri seans da bitirdiklerini iddia ederler hatta bunu telefonda daha kişiyi hiç görmeden yaparlar. Cihaz son sistem olsa bile kişinin anatomik durumu önemlidir ve herkese göre değişebilen bir durumu herkeste aynı sonuç olacağına inandırmak ticari terbiyesizliktir. Her insanın aynı olduğunu iddia etmek gibi oluyor.

2 ay bile temiz gezebilmek kılların tüy kıvamında olması bile büyük bir rahatlıktır. Epilasyon kişinin günlük hayatına zaman katmasını sağlar sürekli kıllarınız ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Hangi Cihazlar Kullanılmakta ve Siz Hangisine Uygunsunuz?

Ülkemiz de en çok kullanılan sistemler Alexsandrite, Diode Ütüleme ve IPL sistemleridir, çok nadir olmakla birlikte NDYAG da kullanılmaktadır.

Sizin  hangi cihaza uygun olduğunuzu kıl yapınızı tespit edip gördükten sonra belki denemeler yaparak bulunması gerekebilir. Cihazlar arasında diode ütüleme sistemi yazın yapılabilmesi ve ince kalın her iki çeşit kıl yapısında etkili olması sebebi ile en çok tercih edilen sistem olmuştur. Alexsandrite kullanan kişilerin en çok beğendiği özellik ise temiz gezebilmeyi sağlaması kıllar yanıyor ve uzun süre çıkmadan temiz gezebilme imkanı sağladığı için çoğu zaman tercih sebebi olmaktadır.

Teniniz bronz ise ve artık yaz gelmişse ütüleme epilasyon tercih etmelisiniz güneş hassasiyeti olmayan tek sistemdir.