Lazer epilasyon bundan 2 yıl öncesine kadar yazın yapılamaz, bronz tene uygulanamazdı; teknoloji sayesinde yanık olmadan bronz tene güvenle epilasyon yapabilme imkanı sağladı.

Gelişen epilasyon teknolojisi olan ütüleme epilasyon cihazıdır, Ütüleme epilasyon çalışma prensibin de mutlaka tüylerin tamamen bir gün önceden kısaltılması gerekir, tüyler uzun iken ütüleme epilasyon yapılırsa tüm gönderilen enerji yüzde kaldığı için kıl köklerine ulaşamadığından epilasyon işlemi başarısız geçecektir.

Ütüleme epilasyon  tene teması olan buz başlıklı kendinden soğutmalı bir cihazdır, kıl köklerinin yoğunluğuna göre yapılırken hiç hissedilmeyen bir cihaz değildir. Teknik olarak tüm epilasyon işlemlerinde kıl köklerini ısıtarak tahrip ederek yok etme ya da tekrar çıkmasına engel olmayı hedefler.

Kıl köklerine iletilen lazer ışını kökleri tahrip eder kıl folikülü patlar tahrip edilmiş olur, kıl kökü anajen fazda büyüme evresinde ise dökülme gerçekleşir. Her kıl kökü aynı anda anajen fazda olmadığı için her kıl kökü dökülmez bunun içindir ki epilasyon seans seans yapılan bir uygulamadır.

Ütüleme epilasyon için bilinmesi gereken bir diğer konuda ütüleme epilasyonun sadece ince tüylerde başarılı olacağı yanlış bir bilgidir aksine tüm cihazlara göre kalın ve ince tüylerin hepsinde başarılı sonuçlar sağladığı için en başarılı yöntemdir.

Dökülme evresi 25 günü bulmaktadır döküldükten sonra uzama evresi 1,5 ila 2 ay arasında olur. Tüyleriniz çıkmadan da epilasyon yaptırmanız bir faydası yoktur. Her kişinin tüylerinin uzama evresi farklıdır her ay ihtiyaç duyulursa belirli seansa kadar her ay gelinmeli uzama artık erken olmuyor ise seans aralıkları da uzatılmalıdır.

Ütüleme epilasyonda bir çok cihaz var ilk çıkan ve bilinen marka soprano cihazıdır ülkemize ilk gelen ütüleme epilasyon markasıdır sistemin adı değil cihazın markasıdır. Ütüleme epilasyonda cihazın kalitesi çok önemlidir başlıkları ve bar sistemi gerçekten çok önemli tabiî ki epilasyon yaptırmayı düşünen kişi teknik kısım hakkında çok fazla bilgi sahibi olması imkansız seçim yaparken ilk seanstan itibaren sonuç görmeniz çok önemli ve doğru uygulama yapılması gerçekten alacağınız sonucu doğru orantıda etkileyecektir.

Epilasyon hizmetine başlamadan önce mutlaka tüy yapınızı kontrol ettirmeli ve uygun olup olmadığı konusunda bilgilendirilmelisiniz .