Gerçekten en önemlisi soru bu  galiba lazer epilasyon herkes için uygun mu?

Tabiki bunu belirlemek için kişilerin tüy yapısı çok önemli lazer epilasyon yaptırmayı düşünen kişilerin çoğunda karşılaştığımız  soru ince ayva tüyleri dahil kurtulmak istemeleri lazer epilasyon böyle bir yöntem değildir.

Kıl köklerinde cihazlarında görebileceği kadar renk maddesi taşıması lazım ki lazer ışını kılları tahrip edebilsin ve bir daha çıkmasına engel olsun.

Kahverengi,kızıl, sarı ve beyaz tüyler kesinlikle hiçbir lazer cihazı tarafından yok edilemez.

Tüy yapısının dışında  hormonel bazı faktörler yada genetik bazı faktörler sonucu etkileyebilir.

Yüzde yüz herkes lazer epilasyondan sonuç alır demek yanlış olur ,bunu bır oranla belirlemek gerekirse 10 kişiden 2 kişi çok fazla sonuç alamıyor gibi düşünmek gerekir.

Kıl yapısı uygun ,ten rengi istediğimiz gibi sonuçlar inanılmaz başarılı ve artık tüy problemım yok kalan ayva tüylerinin de kalmasını istemiyorum diyen hastalarımız oluyor,onların sadece senede bir iki seans taramaya girmesi yeterli oluyor .

Lazer epilasyon kalıcı ve uzun süreli olduğu kesinleşmiştir ,yıllar sonra bile çıksa eski halinize geri dönmeniz imkansız oluyor.

Lazer epilasyon cihazları da teknolojik gelişmelerden çok fazla yarar sağlamaktadır 20 sene öncesinde lazer epilasyon cihazları ile şuan cihazlar çok gelişti. Burada uygulayıcının kullanım kolaylığı daha da gelişti, eskiden sadece kalın tüylerde işlem yapılırken şuan ince ve yoğun tüylere de müdahale edilebiliyor.

Yine tekrarlamak istiyorum hiçbir uzman yada dr. size dışarıdan bakarak size şu kadar seans gerekli şu kadar zamanda bitiriyoruz deme şansı yoktur. Sadece deneyim ve tecrübelerimize ve kesinleşmiş en az 8 seans girilmesi gerektiğini ön görebiliriz.