Lazer epilasyonda  ülkemizde kullanılan ve burada yaşayan insanların tüy yapısına uygun belli başlı cihazlar mevcut.

*Alexsandrite Lazer Epilasyon 75 nm

*Diode Lazer Epilasyon 810nm

*Ndyag lazer epilasyon 1064nm

 

Ülkemiz insanın kıl yapısı kalın sert ve siyah tüylerdir, ıpl diye bilenen cihaz ülkemizde kullanılmış başarılı sonuçlar elde edilememiştir , avrupad a ise en başarılı cihaz olarak kendini göstermektedir.

Alexsandrite cihazı sert kalın ve derin tüylerde kesinlikle tartışmasız en iyi cihaz olduğunu dünyada kanıtlamış bir cihazdır ince tüyler ve açık renkli tüylerde etkisi yoktur. Taklit edilmeyen çin malı üretimi yapılamayan tek cihazdır. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır yazın ten rengi bronz olduğunda alexsandrite kullanılamaz bronz tene uygulama yapılması durumunda yanık olma riski vardır. Uygulama öncesinde tüyleri kısaltarak makine ,jilet v.s ile işleme gelinmelidir. Ancak tüyler tek tük sayılacak durumda azaldığında hiç kısaltma yapılmadan gelinebilir. Sarı ,beyaz ve açık ayva tüylerinde başarılı değildir.

Diode lazer cihazları her zaman vardı fakat yaygın olarak 5 yıldır kullanılmaya başlandı kalın tüylerin yanı sıra ince tüylerdeki başarısı ile lazer epilasyonda başarılı sonuçları ile geliştirdiği teknoloji ile ütüleme diode epilasyon cihazları mevcuttur. Diode ve ütüleme epilasyon cihazları aynıdır sadece daha hızlı çalışmasını sağlayan teknik özellikler değişmiştir. Birde son zamanlarda buz lazer epilasyon cihazı reklam adı ile çıktığından bu cihazın farklı bir cihaz olduğunu düşünüyorlar aslında bu cihazda diode ütüleme epilasyon cihazıdır başlıkta -3 derece soğutma olduğu için buz lazer epilasyon denilmekte. İşleme başladıktan sonra diğer ütüleme epilasyon cihazlarındaki kadar acı hissi mevcuttur. Kıl köklerini çok ısıtamadan yapmak sağlıklı epilasyon sonucu vermemektedir kıl folekülün patlamasını sağlamak için lazer ışının ısısına ihtiyaç vardır.Diode ütüleme epilasyon ayrıca broz tene yazın aravermden güvenle yapılabilmektedir.

Ütüleme diode lazer epilasyon cihazlarına işleme gelmeden önce tüyleri bir gün önceden sıfır yapmak gerekir jilet uygulamasından çoğu kişi korkmaktadır jilet çoğaltmaz mı hayır bu cihazın uygulama şekli budur uzun olduğunda hiçbir sonuç alamazsınız.

Ndyag lazer epilasyonda ülkemizde kullanılan bir cihazdır ama daha çok damar lezyonlarında kullanıdığı için ülkemizde çokta fazla etkin bir biçimde kullanılmamaktadır.Başarılı bir cihazdır ince ve kalın tüyler için etkindir yinede alexsandrite ve diode cihazlarına göre geri kalmaktadır.

Lazer epilasyonda en etkili seans sayısı 8 olarak belirlenmiştir bundan daha fazla seansa da ihtiyaç duyabilirsiniz yada daha az seansa her bireyin kıl yapısı ve anatomisi farklı olduğu için önceden kesinlik katılarak söz verilmesi yanıltıcıdır. Eğer kişi epilasyona uygun ise tabiî ki sonuç alır size basit bir örnek vermek istiyorum ; bir müşterimizin bacaklarında 8 tane tüy kalmış sonuç olarak lazer epilasyonun sonucu %80 iken %100 ulaşmasına rağmen ve biz kimseye asla tamamen bitiriyoruz garantisi ile çalışmayız kontrol edildikten sonra aşağı yukarı olabilecek sonuçları başlamadan önce yazılı ve sözlü kendileri iletiyoruz. 8 tane tüy kalmasına bile sonuç alamadım diyen kişiler olduğu için artık erkekler bile avuç içi olmayı istedikleri için lazer epilasyon cihazlarının özelliklerini iyi öğrenmenizi tavsiye ediyorum . Biraz daha bilinçli tüketiciler sayesinde bitiş garantili çalşıyoruz bitene kadar kelimeleri ile ticari kaygılarla günü kurtarmaya çalışan firmalar çin malı cihazlarla piyasamızda güveni yerlebir etmişlerdir.