Kalıcı makyaj uzmanın kaş kalıcı kaş şekilledirme işlemini makine ile yapıyor ise  işleme kontür denir, en son çıkan teknik kıl tekniği ise microblading kalemi ile yapılır .

Kaş kontür ve kıl tekniği uygulamalarında renk pigmentleri kullanılır kullanılan pigmentlerin arasında da fark vardır , kıl tekniği pigmentleri nano parçalara ayrılmış daha yoğun pigment içerir , kontür uygulamaları için ise daha sıvı pigmentler kullanılır .

Kıl tekniğinin doğal olmasını ve kendi kaş kılınızdan ayırt edilmemesini istiyor iseniz microblading uzmanına yaptırmanız gerekir , kontür makinesi ile yapılan kıl tekniği uygulamalarında işlem daha derine yapıldığı için ve kontür pigmenti ile yapıldığı için dağılmalar meydana gelir.

Microblading kıl tekniği uygulaması ise derinin üst katmanına yüzeye daha yakın olduğu için dağılma yapmaz .

Kaşlarınızın doğal olmasını istiyorsanız microblading ile yapılan kıl tekniği uygulamasını tercih etmelisiniz . Microblading kıl tekniği kalıcılığı 1 ila 3 yıl arasında kişiden kişiye değişiklik göstermektedir .

Kaş kontür uygulaması içinde yanı zaman aralığını vermek gerekir.

Yapılan kalıcı kaş uygulaması için kesin süre belirtmek yanlış olabilir referans aralığında olması gerekir. Çünkü işlem kişiden kişiye göre değişiklik göstermektir.

Kalıcı kaş uygulamalarında her geçen gün yeni teknikler gelişmektedir. Kaş uzmanı kendini sürekli yenilemeli ve geliştirmelidir.

Microblading ile kaşlarınıza far ile yoğunlaştırmışsınız gibi efektlerde verilebiliyor . Microblading ile dudak renklendirme işlemi ile dudaklarınızı doğal bir şekilde renklendirebilirsiniz .

Uygulamalarımız ve eğitim almak için irtibat numaralarımızdan  bize ulaşabilirsiniz.