Gönderilen verilerimin toplandığını ve saklandığını kabul ediyorum. Kullanıcı verilerinin işlenmesi hakkında daha fazla ayrıntı için Gizlilik Politikamıza bakınız
  Gizlilik Politikamız

  Kavistasyon tüm dünyada hızla yükselen obezite önemli bir sorun haline geldiğini bu yöntem ile fazla filolardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Sağlık açısından tehdit olarak görülen ve farklı boyutlara ulaşması estetik kaygılar insanları farklı arayışlara yönlendirmekte diğer taraftan teknoloji ve sağlık kuruluşları sorunun çözümü için sürekli yeni teknolojiler geliştiğini söyleyebiliriz. Kavistasyon ile bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak karşımıza çıkan bir teknoloji olmaktadır. Kavistasyon ile bölgesel incelme yağların parçalanması sayesinde mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ultrasonun yayılması yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntem olarak uygulamasını gerçekleştirmekteyiz.

  Kavistasyon bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan cerrahi olmayan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Bu uygulama ile oluşan köpüklenme önce genişleme sonra patlama yaratarak gerçekleştirilmektedir. Kavistasyon denilen bu etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozmaktadır. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılan bir uygulama yöntemidir. Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içeren bir sistemdir. Kavistasyon yapılırken ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılan sistemdir. Güvenilir olduğu gibi ağrısız ve cerrahi bir müdahale gerektirmeyen selülit ve yağ parçalamada son derece etkili bir sistemdir.

  Kavistasyon diğer yöntemlerden en büyük farkı uygulamaların ağrısız ve acısız olması ve seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi gibi uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması olarak özetlemek mümkün olmaktadır. Kavistasyon incelme uygulamasının ortalama seans süresi 20 dakika ile 40 dakika sürmektedir ve haftada 1 seans olarak uygulaması gerçekleştirilmektedir. Vücutta parçalanan yağların lenf drenaj yöntemiyle vücuttan atılması için bol su alınması gerektiğini söyleyebiliriz. Tedaviye başlamadan 1 veya 2 gün öncesinde günde en az 2.5 veya 3 litre mutlaka su içilmesi gerekmektedir. Kavistasyon tedavi sürecinde ortalama 3 ay olacak şekilde yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmesi gerekmektedir.

  Kavitasyon, cerrahi bir müdahalede bulunulmadan bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde tedavi ultrasonla gerçekleşir.

  Bölgesel zayıflama, Sıkılaşma, Kan dolaşımının düzenlenmesi, Lenf drenajı (Lenf sisteminin manipüle edilmesiyle bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışının sağlanması), Doğum sonrası göbek toparlanması, Göğüs ve kolların toparlanması gibi amaçlar için kullanılabilir.

  Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

  Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Uygulama, haftada bir yada iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor.

  Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır.

  En az 2 lt su içmek gerekmektedir. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslarda bu incelme tabiî ki azalarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için,yağsız diyet,bol su içilmesi önerilir. Lenf drenajı hızlandırılarak parçalanan yağların atılımı hızlandırılır buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar.

  Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalmıştır.

   

  %15 İndirim Fırsatı

  Form dolduran danışanlarımıza özel %15 indirim fırsatını kaçırmayın. Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşın