KAŞ KONTÜR ÖNCESİ VE SONRASI

Kaş kontür yaptırmayı düşünüyorsanız bazı detayları bilmelisiniz, rekabet piyasası ve önüne gelen kendini kaş uzmanı sandığı bilgi kirliliğinin çoğalması uzman ve uzman olmayanı ayırt etmenizi zorlaştıracaktır. Yıllarca emek ve bilgi birikimine sahip olan kişileri tenzih ediyorum işlerinde başarılı meslektaşlarım tabiî ki çok fazla  fakat kalıcı makyaj  uzmanı olmaktan çok ne kadar para kazanabilirim hedefleyen ( kaş kontur ,dudak kontur, kalıcı eyeliner ) , ucuz malzeme ,ucuz cihazlar kullanarak piyasada ucuza kaş yapılıyor denilmesinin nedeni budur.

Kaş kontür uygulamasında gün geçmiyor ki yeni teknik isimleri duyar olduk tredy kaş, kemik kaş  gibi maalesef hiçbir zaman doğru bilgi vermekten kaçınmamak gerekir . Öncelikle ilk öğrenmeniz gereken kaşınıza yaptırdığınız uygulama teknik adı ne olursa olsun nano pigment boyalar ile micro iğneler ile deri altına yapılan uygulamadır. Uygulama tekniği kaşın ihtiyacına göre belirlenmeli , yoğunluk yapısı ve işlem sonrası olabilecek en naturel görüntü hangi teknik ile olacağı kaşa göre değişmektedir.

Kaş Kontür

Kaş yaptırmayı düşünen kişiler tercihlerini kendi kullanım şekline göre belirlemeli yoğun mu olmalı az mı olmalı uzmana yaptırmadan önce iletmeli , kaş olmayan bölgeler var ise yarıya kadar küsmüş çıkmayan kaşlar ile karşılaşabiliyoruz işlem sonrası bir taraf yoğun bir taraf hafif kalırsa renk farkı ortaya çıkar kaş olan yer ile kaş olmayan yer arasında fark oluşturmamak gerekir .

Boya kalitesi işlem kalitesi için tabiî ki etkiler maviye laciverte dönen kaşlar pigment boyalar ile değil bildiğiniz dövme boyası ile yapıldığı uzmanın renk bilgisinin yetersizliğine uğramış olursunuz , genellik  yetersiz renk bilgisi olanlar koyu renkleri tercih ederler ki silindi hiçbir şey kalmadı şikayeti ile uğraşmamak için yapılan en büyük hatadır.

Kaşlarınıza uygun olan şekil  doğrudan yüz hatlarınıza uygun olmalı, altın oran cetveli ile ölçüm yapılarak en uygun şekil verilir sizin onayınızı aldıktan sonra işleme başlanmalıdır.

İşlem  yapıldaktan sonra uygulanan renk pigmentinin deri altına yerleşmesinden sonra %50 ilk uygulama halinden daha açık olur , bir ay sonra rötüş işlemi yapıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur.

1 ila 2 yıl sonra nasıl olacağınızı merak ediyorsanız kıl tekniği yaptırdınız ise kaş kalemi veya far kullanmışsınız gibi zemin kalır eğer kontür uygulaması yaptırdınız ise 2 yıl sonra bile daha fazla pigment kalabildiği için yoğunluk yetebilir. Rengin solması ve yenilenmesi kaşınız muntazam görünmesini sağlar. Farklı modeller deneyebilirsiniz , dövme yaptırmanız durumunda sadece lazer ile kaşlarınızı sildirdikten sonra  farklı modeller deneme  şansınız olur .

Kıl tekniği kaş veya kaş kontür uygulamalarını yaptırdıktan sonra en az 10 gün kaşı nemli tutmanız gerekir . Nemlendirme ne kadar başarılı ise kabuk tutma olasılığı o kadar azdır.