Bilgi ve Fiyat Teklifi için:

0212 230 44 72

Kalıcı Makyaj
Fiyat bilgisi almak için lütfen bize ulaşın

Kalıcı Makyaj vücudunuz üzerinde özellikle ihtiyaç olan belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyanın cildimizin üst deri diye de tarif edilen epidermis bölgesine bırakılması işlemine verilen işlemdir.

Kalıcı Makyaj uygulamasını dövmeden ayıran en önemli fark boyanın bırakıldığı yerden kaynaklandığını söylememiz gerekmektedir.

Dövme işlemin de boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için uygulama bir ömür boyu ciltte kaldığını söyleyebiliriz.

Kalıcı Makyaj da ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentleri de vücudumuzdan atılan bir uygulama yöntemi olmaktadır.

Dolayısı ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik göstererek kalıcı olduğu gözlemlenmektedir.

 

Kalıcı Makyaj ile pigmentler ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte zamanla flulaşarak silindiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip yani rötuş yapılıp uzun yıllar aynı güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olacağını belirtmek gerekir.

Kalıcı Makyaj şeker hastalarına ve HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına kesinlikle uygulanmaması gerekmektedir.

Uygulama işlemi yapılırken fazla acı duyulmadan kişiye ve uygulama bölgesine bağlı olarak değişiklik gösterir fakat genelde tarif edilen duygu batma hissi şeklindedir ki bunun da en aza inmesi için lokal anestezik maddelerden istifade edilerek uygulama gerçekleştirilmektedir.

Kalıcı Makyaj olarak güzelleşme fikri sadece günümüz insanını değil eski çağlardan bu yana pek çok toplumun cevap aradığı bir konu olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

 

Kalıcı Makyaj ile cilt altına doğal pigmentlerin yani boyaların bırakılması esasına dayanan bu işlem medikal haricinde estetik ve bunun yanı sıra visajizm ve dizayn bilgilerini kullanan yaratıcı bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.

Kalıcı Makyaj kişiye özel streril iğneler kullanılarak uygulaması yapılmaktadır. Uygulama esnasında bu iğnelerle doğal ve minarel renklerin deri yüzeyinin hemen altına uygulama işlemi olarak söyleyebiliriz.

Uygulama esnasında kullanılan boyalar mineral pigmentler olup özel geliştirilmiş teknolojik işlemlerden geçirilip elde edilmiştir ve cilde insan sağlığına zarar vermemesi öncelikli ve katkı maddesi asla içermemektedir.

Kalıcı Makyaj kozmetik ve medikal ihtiyaçların karşılanması için sıklıkla başvurulan bir yöntem olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Kalıcı Makyaj Hakkında

Siz de her gün sabah erkenden kalkıp makyaj yapmaktan bıktınız mı ?

Sadece bir kez kalıcı makyaj uygulaması yaptırmanız halinde birkaç sene boyunca makyaj yapma ihtiyacı duymayacaksınız.

Arist estetik Güzellik Salonu olarak uzman kadromuzla sizlere

Microblading Kıl Tekniği ile kaş tasarımı

* Kaş Kontür

*Kalıcı Eyeliner

*Dudak Şekillendirme

*Kalıcı Dudak Renklendirme

*Kalıcı Deepliner

*Kalıcı Sürme

Kalıcı Makyaj uygulamaları uygulanmaktadır

Kontür Makinesi ile yapılan tüm uygulamalara kalıcı makyaj denir.

Kaş Kontür , Kalıcı eyeliner , deepliner , sürme ,dudak kontürü , dudak renklendirme uygulamaları yapılmaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme

Kalıcı dudak renklendirme uygulamasında öncelikle dudak sınırlarınızda bir dizayn yapılır , dudak sınırını fazla geçmesi daha sonradan kötü bir görünüme neden olabilir .

Dudak renklendirme uygulamasını dövme boyaları ile asla yaptırmayınız , daha katı pigmentler ile yapılması daha kalıcı olmasını sağlar.