Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Gönderilen verilerimin toplandığını ve saklandığını kabul ediyorum. Kullanıcı verilerinin işlenmesi hakkında daha fazla ayrıntı için Gizlilik Politikamıza bakınız
  Gizlilik Politikamız

   

   

  Epilasyon

  Epilasyon da başarı sonuçlar almak için en ideal seans aralıkları 8 ila 12 seans arasındadır.

  Yıllarca edindiğimiz tecrübe ve binlerce üyemizin takibi sonucunda edindiğimiz bilgilere dayanarak ve evrensel bilgiler ile bütünleştiğinde

  Epilasyon seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kıl yoğunluğuna ve anatomik yapısına bağlı birçok neden olabilir.

  İlk Seanstan Sonra Neler Olur ?

  İlk seansta taranan bölgede dökülmeler gerçekleşir, beklenilen en yüksek dökülme oranı %30 ila %50 arasında görülür.

  Taranan bölgede hiç işlem görmemiş gibi dökülmeyen kıllar olabilir, bunun nedeni anajen fazda olmaması yani büyüme evresinde olmadığı içindir.

  Her seans için geçerli olan anajen fazda kıllar dökülür anajen fazda olmayan kıllar dökülmez.

  Seanslar ilerledikçe kıl kökleri yok olur veya incelir.

  Epilasyon Seans Aralıkları Nasıl ?

  Epilasyon uygulanan bölgeye göre seans aralıkları değişkenlik gösterir, genel uygulama şekli vücut epilasyonu 6 ila 8 hafta arasında yüz uygulamaları 4 ila 6 hafta arasında değişir. Her ana seanstan sonra merkezimizde rötuş seansı yapılmaktadır. Rötuş uygulaması ile uzun sürede temiz kullanım ve kıl köklerini etkin şekilde yok edebilmek için uygulama yapmaktayız.

  Epilasyon Kimlere Uygulanmaz ?

  Epilasyon uygulamasına erken yaşlarda başlanmasını tavsiye etmiyoruz, nedeni ise yaşın küçük olmasının dezavantajları vardır,  hücrelerin yenilenmesi her zaman aktif durumdadır Kıl köklerinin sürekli beslenmesi ve güçlü olması alınacak sonuçları etkiler.

  Epilasyon dışında ağda veya jilet ile almak artık dayanılmaz bir hal aldı ise epilasyona başlanabilir fakat seans sayısı ve alınacak sonuçlar için garanti verilmez. Yaş ilerledikçe henüz çıkmamış kıl köklerini görülebilir, bu durumda epilasyon başarısız olduğunu düşünebilirsiniz, erken başlanmasının dezavantajlarını yaşarsınız

  Epilasyon Her Bölgeye Uygulanır Mı ?

  Epilasyon için en ideal bölgeler kalın kıl köklerine sahip anormal kıllanma olmayan her bölge epilasyon için uygundur.

  Bayan yüz epilasyonu düşünüyorsanız tüy şeklinde ince tüylere sahipseniz ve artış riski gözlemleniyorsa yaptırmamanızı öneririz.

  Üst kol sırt ense bayan epilasyonu için uygun olmayan ince ayva tüylerinden oluşan bölgelerdir Bu bölgelere epilasyon uygulandığında sonuç alınmaması veya artış olma riski yüksektir. Erkeklerde ince tüylere asla epilasyon uygulaması yapılmamalıdır, artış riski görülebilir.

  Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Epilasyon uygulanacak bölgenin en son 4 hafta önce kökten alma işlemine son verilmeli. Epilasyona başlamayı planladığınız için ince tüyleriniz kalınlaşması için jilet yapılmamalı, öncelikle kıl yapınızın uygun olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra jilet ile kısaltma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

  Epilasyon işlemine girileceği gün teniniz temiz, nemlendirici dahi olmadan kıllarınızı uzmanımızın önerdiği gün sayısı öncesinde kısaltarak gelmenizi tavsiye ediyoruz. Ciltte açık yara, alerji, kaşıntı, enfeksiyon varsa ise epilasyon uygulaması yaptırmamalısınız

  Epilasyondan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli ?

  İşlemden hemen sonra sıcak su ile duş alınmamalı, ihtiyaç halinde soğuk veya ılık su ile alınmalı Epilasyon uygulanan bölgelere işlemden hemen sonra kese yapılmamalı Güneş koruyucu kullanmadan güneşlenme yapılmamalı Ağda, cımbız kılları kökten alacak hiçbir işlem uygulanmamalı, seans aralarında dökülmeyen kıl kökleri kısaltıcı makine ile kısaltabilirsiniz.

  Epilasyon Uygulama Süresi Ne Kadardır ?

  Epilasyon seans süresi uygulanan bölgenin genişliğine, yoğunluğuna göre değişiklik gösterir.

  Ortalama bayan tüm vücut epilasyon en 40 dakika ile 1 saat arasında, erkek tüm vücut epilasyon 1,5 ila 2 saat arasında değişiklik gösterebilir.

  Seans sayısı ilerledikçe ve kıllar azaldıkça uygulama saati azalır

  Epilasyon Fiyatları

  Epilasyon yatları uygulanacak bölgeye göre farklılık gösterir. Seans ödemesi ile devam edebileceğiniz gibi indirimli paket programlardan faydalanabilirsiniz.

  Epilasyon fiyatları hakkında bilgilendirilmek isterseniz formu doldurmanız yeterli, danışmanımız sizi en kısa sürede arayacaktır

  Epilasyon Uygulamasında En Etkili Cihaz Hangisi ?

  Öncelikle dikkat edilmesi gereken epilasyon için ne kadar uygun olduğunuzun uzman tarafından tespit edilmesi En etkili epilasyon cihazı yanlış bir terimdir, doğru analiz ile en etkili yöntem tespit edilmelidir.

  Tabi ki uzman ve işini seven kişiler tarafından epilasyon uygulaması yapılması da gerçekten önemlidir. Merkezimizde son sistem yasal tüm cihazlar bulunmaktadır.

   

  Hemen formu doldurun veya WhatsApp randevu talep edin

  HEDİYEYİ KAZANIN

  Form dolduran ve ön görüşmeye katılan herkese Cilt Bakımı Hediye. Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşın

   Gönderilen verilerimin toplandığını ve saklandığını kabul ediyorum. Kullanıcı verilerinin işlenmesi hakkında daha fazla ayrıntı için Gizlilik Politikamıza bakınız
   Gizlilik Politikamız