Erkeklerde lazer epilasyon günümüzde yaş farkı olmadan herkesin tercih ettiği bir güvenilir bir yöntem olarak sıkça uygulanmaktadır.
Erkeklerde epilasyonda kıl kökleri çok kalın ve sert olduğu için dökülmeler ilk seanstan itibaren sonuç verir. Yalnız bir konuyu da belirtmem gerekir  epilasyon yaptırmayı düşünün beyler için açıklamalıyız ; erkeklerde testosteron hormonundan dolayı kıl kökleri daha güçlü olduğu için bayanlara göre daha fazla seans sayısına ihtiyaç vardır.
 Genellikle erkeklerde omuz ve ense bölgeleri geç cevap veren bölgelerdir,ince tüyleriniz var ise kesinlikle epilasyon yaptırmamalısınız yaş faktörüde çok önemli 18 yaşında vücut bölgesinde aşırı kıllanma yok ise ince tüyleriniz var ise 22 yaşınızdan sonra epilasyonu tercih etmelisiniz.
Epilasyonda cihazlarda çok önemli esmer tenli iseniz ütüleme epilasyonu tercih etmelisiniz ,beyaz tenli iseniz alexsandrite epilasyon daha uygun olur. Kıl yapınızda önemli cihaz tercihi yaparken ,konusunda uzman ve en az 5 yıl deneyimli kişiler tarafından kontrol edildikten sonra doğru tercih yapmanız veya deneme yapılması sizin için  başarılı sonuç almanızı sağlayacaktır.
Epilasyon uygulamalarında tamamen yok etmek avuç içi gibi olmasını sağlamak mümkün değildir, yanak bölgesinde %80 ulaştıktan sonra kalanları iğneli epilasyon yaparak tamamen bitirebilirsiniz.
Lazer epilasyonda başarı sonuçlar için seans aralıklarına dikkat etmelisiniz ,bir seans yaptırdıktan sonra aylarca gitmeyip tekrar seansa girmeniz durumunda sonuç alamazsınız.
Çünkü seans aralıkları kılların anajen katojen ve telogen dönemlerine göre ayarlanmaktadır. En başarı sonuçlar anajen fazda etkilendiği zamanlardır bu zamanları dışarından herhangi bir test ile anlaşılmadığı için dünyada uygulanan seans aralıkları periyoduna göre ayarlanır  vücut bölgesi için  6 ila 8 hafta arasında yüz bölgesi için 4 ila 6 hafta arasında yapılmalıdır.
Lazer epilasyonda kıllar nasıl yok oluyor diye düşünüyorsanız kıl kökleri lazerden çıkan ısı yardımı ile kıl kökleri tahrip edilerek kıl çıkmamasını sağlıyoruz . Tek seansta sonuç alıp tamamen tüylerden neden kurtulamayacağınızı izah etmeye çalıştım . Tüm sorularınız için mail atabilirsiniz.