epilasyon sayesinde  erkekler için aşırı kıllanma sorun olmaktan çıkmıştır. epilasyon cihazları kıl köklerini tahrip ederek kılın  tekrar çıkmasını kalıcı olarak engeller, kıl kökleri tahrip olduktan sonra yeniden kıl üretemez hale gelir ,kişiden kişiye farklılık gösteren düzenli seans aralıkları ile yapılır , epilasyon işlemi erkeklerin en çok tercih ettiği yöntemlerin en başında gelir.
Peki erkekler epilasyonda ne kadar etkili sonuç alabilir?
Bu soruya cevap vermeden önce aşırı kıllanma sebeplerini belirtmek isteriz, çünkü alacağınız sonuçlar ile doğrudan bağlantılıdır. Aşırı kıllanma sebeplerinin başında genetik olması, düzensiz yağlı ve aşırı karbonhidratlı beslenme, testosteron hormonun hızlı çalışması aşırı kıllanmaya neden olmaktadır. Erkekler estetik açıdan rahatsiz olduğu için epilasyona başlamadan önce  tüy dökücü,jilet, ağda, hamam otu gibi yöntemlerle aldıkları için kıl köklerini daha da güçlendirmiş ve kılların çoğalmasına neden oluyorlar. Erkeklerin 20 li yaşlarının başında vücutta aşırı kıllanma yaşayıp saçlarının dökülmesinin nedeni yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi aşırı testosteron hormonun fazla çalışmasıdır.
epilasyonun başarı oranı erkekler ve  bayanlarda farklılık gösterir,erkekler uygulanacak bölgedeki kıl yoğunluğu ve yukarıdaki nedenlerden dolayı bayanlara göre daha fazla seansa ihtiyaç duyabilir.
Sonuçlar %50 ila %70 arasında kalıcı olarak değişmektedir.
Erkeklerin   Epilasyon tercih edebilecekleri bölgeler;
  • Göğüs
  • Sırt-omuz
  • Koltukaltı
  • Boyun
  • Yanak
  • Kulak
  • Kollar
  • Bacak
Epilasyonda kılların hepsi tek seansta  dökülmez etkilenen kıllar dökülecektir bu durumda   epilasyonun seans seans yapılması  gerekliliğini açıklar , en iyi dökülmeler anajen fazda (büyüme evresinde)  alınır.
Seans aralıkları verilirken mutlaka bu evrelere dikkat edilmelidir,vücut için 6 ila 8 hafta aralığında seansa girilmelidir,tedavinin başarılı olması devamlılığı ve düzeni gerektirir.
Merkezimize gelen en fazla sorulardan biri tek seansta bitiremiyor musunuz? 
Belirtmiş olduğumuz nedenlerden dolayı  tek seans da olması mümkün değil, ortalama epilasyona  en az girilmesi gereken seans sayısı 6 ila 8 ,normalden fazla ise kıl yoğunluğunuz daha fazla seanslara ihtiyaç duyabilirsiniz.
Günümüzde erkekler her yaştan epilasyona çok fazla ihtiyaç duymakta ve uygulama yapılmaktadır. Aşırı kıllanma erkekleri estetik açıdan olumsuz etkilemekte kişinin kendine olan güveni azalmaktadır.
epilasyon sayesinde aşırı kıllarınızdan  hem ekonomik hemde güvenilir bir şekilde kurtulun.