Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon vücudumuzda bizi rahatsız eden kalın kıllardan kurtulma yöntemidir. En yaygın kullanılan cihazlar alexsandrite lazer, diode ütüleme epilasyon, buz lazer (ütüleme epilasyonun versiyonudur), IPL, ndyag  bu kadar çeşitli epilasyon aletlerinin olmasının nedeni  ; cilt tiplerine kıl yapılarına göre değişiklik gösterdiği içindir. Genellikle yaz aylarında alexsandrite lazer epilasyon cihazı uygulanmaz güneş hassasiyeti olan bronz ,esmer  tenlerde tercih edilmez . Yaz aylarında seanslara ara vermeden devam edilebilen tek cihaz ütüleme buz lazer epilasyondur . Kontrollü atış mekanizması ve siyahi tenlerde bile konforla uygulanabilen tek cihazdır .

Hangi cihaza girmeniz gerektiği kaç seansa ihtiyaç duyabileceğiniz ancak kontrol edilerek tespit edilebilir . Lazer epilasyon merkezlerinde genellikle  paket program  önerilir tüketici için daha cazip olmasını sağlamak içindir, fiyatlar tek seanslar da daha pahalı olacağı için paket programlarda indirim uygulanarak cazip hale getirilmiştir. Burada tabiî ki yanlış anlaşılmalara da imkan tanımıştır örneğin 8 seans paket program satışı sunulduğunda her insan için 8 seans yeterlidir ,kıllarınızdan tamamen kurtulursunuz gibi yanlış anlaşılmalara neden olmaktadır. Her insanın kıl sayısı kıl yapısı ihtiyaç duyulacak seans sayısı farklılık gösterebilir . Merkezlerin çoğu tüketiciyi yanıltıcı davranmaktadır .

Kıl köklerinin lazer epilasyona uygun olması tabiî ki alınacak sonuçlar açısından önemli , genellikle kalın tüylerden kurtulan kişiler daha sonra  ince gözle görülemeyen tüylerin de gitmesi talebinde bulunurlar . Lazer epilasyon asla avuç için yapmaz eğer kıllarınız uygun ise rahatlıkla ağda jilet yapmadan hayatınıza devam edebilecek kadar yok eder,  asıl soru kaç seansta bu sonuçlara ulaşılır;tespit etmek gerçekten imkansızdır fakat lazer epilasyon yaptırıp satın almış olduğunuz seanslarda kalıcı sonuçları görüyor iseniz devam edin bırakmayın lazer epilasyonu .

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ilk seansta tüm kılların dökülmesi beklenir , maalesef kılların anajen fazda olan yani aktif olan kıl kökleri tahrip olur ve dökülür , dökülmeyenler ise diğer seanslarda belirlenen kıl büyüme evresine göre verilmiş seans aralıklarında  dökülmeleri beklenir.

Her cihazda kılların dökülme şekli farklıdır örneğin alexsandirte lazer epilasyonda kıllar hemen yandığı için cilt yüzeyinde kıl kalmaması dökülmeler in olması için ise yanan kılların uzaması ve sonra dökülmesi beklenir tabiî ki hepsi değil.

Ütüleme epilasyonda ise işlem sonrası hiç bir şey olmamış gibi kıllar 20 gün boyunca uzamaya devam eder sonra dökülme evresine girer.

Daha fazla detaya ihtiyaç duyarsanız bize ulaşın