Soğuk Plazma Pen

PLASMA PEN & OZONE
COLD PLASMA

Plazma, bir maddeye enerji verilerek o maddenin sırasıyla katı, sıvı ve gaz forma dönüştürüldükten sonra ortaya çıkan enerjidir. Plazma Pen, uygulamanın yapılacağı bölgede gaz hâlde bulunan azot ile su buharını, yüksek enerji vererek, plazma enerjisine çevirir. Plazma Pen, Azot Plazma Enerjisini hızla cildin epidermal tabakasini ulastirir, ısı iletkenliği ile daha derin dermal yapıda hızlı ısınma ile tedavi amaçlanmaktadır.

Cihazin parmak ucu düğmesi desteği ve AC güç kaynağı sayesinde Plasma enerji sürekliliğini dilediğimiz kadar sürdürmek mümkündür. Cihaz içindeki çoklu koruma sistemi; deriye dokundurulduğunda veya çok uzaklaştırıldığında otomatik olarak plazma dağıtımını durdurur.

Azot ile su buharinin etkileşimi sonucu oluşan iyon bulutu, hedef dokuya doğru ince bir ark üretir. cilt yüzeyinin çok hızlı yenilenmesi hedeflenir. Plazma enerjisi topikal göz kapağı estetiği için de kullanılabilir. Bu enerji ile cilt üzerindeki lezyon buharlaştırılarak problemli dokular yok edilirken, yeni doku oluşum süreci de başlatılır. Plazma Pen uygulaması, cildin en üst tabakasında buharlaşma sağladığından yağ ve sinir dokularına, kıl köklerine veya kılcal damarlara etki etmez.

 

Ayrıca cilt sıklaştırma ve cilt tedavisi için ozon terapi başlıkları vardır. 2 farklı özelliği tek cihazda kullanmanıza imkan verir.

YENİ COLD PLASMA TEKNOLOJİSİ

“Elektrot kalınlığı ile çalıştırılacak doku arasındaki ilişki şu şekildedir: Daha büyük kesit alanı, daha fazla dağılmış kıvılcım, daha büyük yara ve daha kötü etki; Daha küçük kesit alanı, daha yoğun kıvılcım, daha güçlü kesme kuvveti, Daha küçük ve düzgün yara ve daha hızlı onarım, Uygulamada ideal olan; uygun bir sertlik ve esneklik için , uygulamanin farklı açılarda bükülebilmesi , çeşitli alanlarda uygulamaya uyum sağlayabilmesi için daha ince bir elektrot kullanımıdır.

PLASMA PEN ile Yeni OZON Teknolojisi

Ozon Fonksiyonu: Soğuk Plazma, havadaki oksijeni yüksek frekanslı elektrik iyonları vasıtasıyla elektrolize ederek ozon üretir. Ozon, bakteri hücre zarına etki ederek, zar bileşenlerine zarar verir ve zardaki lipoproteinleri ve lipopolisakkaritleri yok eder, hücre geçirgenliğini değiştirir, hücre çözülmesine ve ölümüne neden olan bakteri, mantar ve akarları çok kısa sürede öldürür, iltihaplanmayı engeller ve sivilceyi ortadan kaldırır. Dahası, ozon, kalıntı ve ikincil kirlilik olmadan sterilizasyondan sonra oksijene dönüştürülür.

Cilt Gençleştirme Fonksiyonu: Cilt metabolizmasını hızlandırır, kolajen yenilenmesini teşvik eder, cilt yaşlanmasını hafifletir, Alerji ve kuruluğun neden olduğu kaşıntıyı giderir. Melanini inhibe eder, cilt rengini aydınlatır, cilt dokusunu düzeltir, gözenekleri küçültür, cilt elastikiyetini iyileştirir, yaşlanmayı geciktirir ve alerjik dermatiti iyileştirir.