Gönderilen verilerimin toplandığını ve saklandığını kabul ediyorum. Kullanıcı verilerinin işlenmesi hakkında daha fazla ayrıntı için Gizlilik Politikamıza bakınız
  Gizlilik Politikamız

  Ne Zaman Cilt Bakımı Yapmalıyım?

  Özellikle ergenlik döneminde meydana gelen sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemleri her ne kadar evde uygulanabilen yöntemlerle çözülebilse de belirli bir yaştan sonra evde uygulanabilen cilt bakım yöntemleri etkisini yitirmeye başlar.

  Kadınlarda genelde 25 yaşından sonra en azından ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırma ihtiyacı doğar.

  Tavsiyemiz, ayda bir veya iki ayda bir profesyonel bir cilt bakımı yaptırmanızdır.

   

  Profesyonel Cilt Bakımında Neler Uygulanır?

  Öncelikle ciltten makyaj arındırılır. Uzman cildinizin analinizi yapar ve cilde uygun cleanser ile cilt temizlenir

  Peeling uygulanır, Buhar + Ozon verilir, ardından dermabrazyon cihazı ile keratin tabaka temizlenir.

  Vakum Uygulanır ve yüzeysel siyah noktalar temizlenir, Komedon aleti ile derin siyah nokta temizlenir

  Temizleme işlemleri bittiten sonra cildinizin ihtiyacı olan bakıma geçilir Cilt Probleminize göre uygulanabilecek özel bakım yapılır.

  İşlem süresi 1,5 ila 2 saat arasında geçmektedir .Dekolte dahil bakım yapılır.

  Salonumuzda dünyaca ünlü markalar ve dermakozmetik ürünler kullanılmaktadır.

  BİZİ DENEMEDEN CİLT BAKIMI YAPTIRDIM DİYEMEZSİNİZ

  Cilt Bakımı Hakkında

  Evde kendiniz bitkisel veya kozmetik ürünler ile doğal cilt bakımı yapabileceğiniz gibi, cilt bakım merkezlerinde de uzmanlara bakımınızı uygulatabilirsiniz. Eğer cildinizde kalınlaşma, yoğun ve büyük lekeler gibi problemler varsa, bu lekeler için profesyonel cilt bakım uzmanlarından yardım almanız gerekmektedir.

  Cilt Bakımı, cilt sağlığını korumak ve erken yaşlanmayı önlemek için 20 yaş üstü her kadının cilt bakımını ihmal etmemesi gerektiğini söyleyebiliriz. Peki cilt bakımı nasıl yapılır ve bunun haricinde nelere dikkat etmemiz gerekmektedir? Arist estetik olarak tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız. Cilt Bakımı cildimizin canlılığı haricinde parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerinden biri olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Dolayısıyla 20 yaştan itibaren her kadının temizlik haricinde bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez Cilt Bakımı yaptırması çok faydalı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda gözlemlenmiştir. Sağlıklı bir bakım yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme haricinde peeling yanı sıra ozon artı buhar dışında serum ve ampul emilimi yüz masajı haricinde maske ve bunun yanı sıra yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanarak yapılmaktadır.

  Cilt Bakımı için özellikle yaz aylarında kozmetik kullanımını azaltmanız gerekmektedir. Bunu yanı sıra günde 2 litre su içmek cildinize iyi gelecektir. Düzenli olarak arist estetik salonumuzda bakımınızı mutlaka yaptırmanızı öneririz. Sigara içmekten kaçınılmalı, aşırı güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerekmektedir. Cilt Bakımı için yüz ölü hücrelerden temizlerken sert hareketlerden ve zorlamalardan mutlaka kaçınılması gerekmektedir. Cilt Bakımı yapılırken ölü hücrelerin cilt yüzeyinde olduğu asla unutulmaması gerekmekte olup, hafif bir sürtme hareketiyle kolayca döküldüğünü söyleyebiliriz.

  Cilt Bakımı yapılırken cilt yüzeyine aşırı bir baskı oluşturulur ise henüz dökülmeye hazır olmayan hücrelerin de zorlanmasına ve netice olarak kılcal damarların yüzeye çıkmasına bunun haricinde koruyucu yağların yok edilmesine ve cildinizin tahriş olmasına sebep olur.

  Cilt Bakımı yapılırken cilt kızarıklığından şikayetçi olan değerli müşterilerimize özel serileri kullanılmaktadır.

  Cilt Bakımı sağlıklı olması açısından güzelliğinizin en büyük anahtarı olduğunu söylemek gerekmektedir.

  Bunun için de cilt bakımını ihmal etmemek ve cildinize özen göstermeniz gerekmektedir.

  Yorgunluk ve uykusuzluğun ve aşırı makyajın ciltte zehir etkisi yarattığını söylemek mümkün olmaktadır.

  Cildinizi arındırmak için tonik sürün ve gece kremiyle rutininizi mutlaka sürün.

   

  %15 İndirim Fırsatı

  Form dolduran danışanlarımıza özel %15 indirim fırsatını kaçırmayın. Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşın