Yaşlanmaya karşı en iyi çözüm cildi mezoterapi ile uyararak kolojen ve elastin yenilenmesini aktif hale getirmektir. Kırışıklık giderme ve önlemede mezoterapi de hyaluronik asit ile dermal bağ dokusu arasında su tutumunu artırarak hasarlı cildin kendini yenilemesi sağlanır . Hyluronik asit dermal ve epidermal dokuların elastikiyetini  korumaya yönelik güçlendirir.

İçerinde bulunun vitamiler ile birlikte sadece yaşlanmayı önlemenin dışında aynı zamanda tedavi etmek amaçlı başarılı sonuçlar elde edilir.

Cildimizde doğustan var olan hyaluronik asit zamanla zamanla azalır ,kırışıklık ve sarkmalar başlar bağ dokusunu güçlendirmek için takviye yapılması cilt için önemlidir

Ayrıca cilt vaskülarizasyon geliştirir,serbest radikallere karşı ve ultraviyole ışınlarına karşı cildi güçlendirmek içinde tercih edilmelidir.

Kırışıklık karşıtı olarak da mutlaka yapılmalıdır cildimiz sadece dışarıdan desteklemenin dışında içerden de bağ dokusunu güçlendirmeliyiz

Uygulama protokolü her cilde göre değişmektedir en az 3 ila 4 seans yeterli gelmektedir , koruma amaçlı yılda bir kez yapılması gerekmektedir.

Uygulamadan sonra cildinizi daha sıkı daha parlak ve canlı hissedersiniz.

İçerisinde bulunan vitaminler ;aminoasitler,argireline,asya centella,biotin ,dmae gibi birçok destekleyeci de bulunmaktadır.