• Microblading 3D Kıl Tekniği nedir?
  • Microblading 3D Kıl Tekniği cilde bir zararı var mıdır?
  • Microblading 3D Kıl Tekniği fiyatı nedir?
  • Kıl tekniği ile kaş doldurma doğal bir görüntü oluşturur mu?

Kaş, yüzdeki ifadeyi ve mimikleri ortaya çıkaran ifademizi etkileyen daha genç ve dinamik görünmemizi sağlayan yapıdır
Son yıllarda istenilen kaşta doğallık ve kalıcılık
kişinin mimiklerini bozmadan ifadesini sertleştirmeden daha doğal kaşlara sahip olmak için 3D Microblading Kıl Tekniği adı verilen bu yöntem dövmeden farklı farklı olarak kaşın içini tamamen boyamak yerine özel Microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek kıl yönünde kıl varmış gibi çizilerek yapılan çizgiler sayesinde gerçek kaş görünümü vermesidir.

Bu uygulamayı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, yaptırmak istediğiniz kişinin sertifikalarına, lisanslarına ve çalışmalarına bakıp. Mutlaka yaptırmadan önce nasıl olacağını size bir çalışma yaparak göstermeli
Deneyimli kişiler, sizin sorduğunuz tüm sorulara cevap verebilir. Microblading kıl tekniği kaş yapılacak yerin temiz ve steril olması da çok önemlidir. Microblading işlem için acele edilmemesi gereklidir sizinle titiz bir şekilde ilgilenilmelidir.

Microblading 3D kıl tekniği , seyrek veya dökülen kaşlara daha dolgun bir görünüme doğal görünümü bozulmadan, ten rengine ve saç rengine uygun bir renk seçilerek uygulanıyor.

1 ile 3 yıla kadar kalıcı olan Microblading 3D kıl tekniği en önemli doğallığını bozmadan yapılmasıdır. Kaşa uygulama yapmadan önce mutlaka ön şekillendirme yapılmalıdır. En uzun ve en önemli kısımdır. Bu sayede kaşın doğal bir formda olması sağlanır.

 – Kaşın şekli belirlendikten sonra anestezik bir kremle uyuşturularak, acısız bir şekilde pigment boya kaşlara minik çizgiler atılarak yapılır.

 – Kaş kontörü uygulamasında hijyen çok önemlidir. Kullanılan aparatların mutlaka tek kullanımlık olmasına dikkat edin.

 – İşlemin en iyi tarafı, işlemden hemen sonra kaşta kötü bir görünüm olmaması.

Kaşların iyileşme süresi, kişiden kişiye değişmektedir ortalama 25 – 30 gün arasında iyileşme süreci dediğimiz süreç tamamlanır.
– 1 ay sonra ücretsiz yenileme ve rötuş yapılacaktır
– 1 ayı geçmiş rötuş uygulamaları ücrete tabidir.

Bir işlem ve bir rötuş uygulaması ile 1 ile 3 yıla kadar kalıcılık sağlar. Kuru ciltlerde kalıcılık artarken, yağlı ciltlerde daha kısa süre kullanımı olabilir. İşlemin fiyat aralığı 600TL-1000TL arasındadır.

Microblading işlemi için yapmamız gereken ön hazırlık var mıdır?

İşlem yapmadan önce kaşınıza hiçbir yarı kalıcı far veya kalem , kaş renginizi açmak gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Kıl tekniği kaş işlemi gerçekleşmeden önce işlemi uygulayacak kişi yeni kaş şeklinizi çizecektir. Uygulamadan en 72 saat önceden cildinizi hassaslaştıracak krem veya uygulamaların tamamını bırakmalısınız. Kan sulandırıcı ilaçları da 72 saat öncesinden bırakmanız gereklidir. Hamileler, emzirenler ve diyabeti olanların Microblading işlemi yapılmamalıdır.

Tamamen hazır olduğunuzda ve koltuğa oturduğunuzda ne gibi bir işlem uygulanacak?

Öncelikle sizin için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize Microblading için özel üretilmiş kaş kalemi ile çizilecektir. İlk saatler kalem ile kaşın yüzünüze uygun olan tasarımları çizerek sizi mutlu edecek kaş şeklini tespit etmek ile geçecek. Bu, en uzun ve en önemli kısımdır. Bu sayede kaşın doğal bir formda olması sağlanır. Kaş şekillendirme tamamlandıktan sonra Microblading kıl tekniğime başlamadan önce kaş bölgesine işlemin rahat ve acısız geçmesi için topikal anestezi kremi uygulanır. Daha sonra belirlediğimiz kaş hattına doğal görünümünde çizgiler çizerek işleme başlanır. Bu sırada pigment boya işe kaşa maske yapılır ve biraz beklenir daha sonra ıslak pamuk ile temizlenir ve yapılan uygulama ortaya çıkar.

İşlem sonrası yoğun görünen kaşlarınız 3 ila 5 gün sonra pigment boyanın yarısını atar. Deri iyileştikçe renk doğallaşır ve tam olarak 1 ay sonra ton oturur.

Microblading iki adımda bir aşamadır ve ilk adımda pigmentler atar ve ilk gün yapılan kadar yoğun olmaz tam sonucu görmek için 2 aşamayı da tamamlamak gerekir. Başlangıçta keskin görünen çizgiler zamanla yumuşayacak ve daha doğal görünecektir. Bu süre her cilt tipi için farklılık gösterir.

İşlem sonrası bakımlar nelerdir?

Microblading uygulamasının en iyi tarafı işlemden hemen sonra kaşta kötü bir görüntünün olmamasıdır. Yeni kaşlarınız işlemden çıkar çıkmaz selfie çekilmek için hazır olacaktır. Kaşların iyileşme süresi, kişiden kişiye değişir ama ortalama 25 – 30 gün arasında iyileşerek 1 ay sonra kaşlarda beğenilmeyen veya az kalan yerler için bir düzeltme işlemi yapılacaktır. İşlemden hemen sonra günlük rutin hayatınıza devam edebilirsiniz su değmemesi veya banyo yapmak yasaktır şeklinde bir uygulama yapmanıza gerek yok. Aksine kaş bölgenizi düzenli temizlemeli ve nemlendirmelisiniz ki cilt daha rahat iyileşsin ve toparlasın. Gün içerisinde ne kadar düzgün temizler ve nemlendirirseniz asla kabuklanma yapmaz. Yaz aylarında güneş koruyucu kullanabilir denize girebilirsiniz.

Nerede yapılır?

Türkiye’de Microblading uygulamaları genellikle güzellik salonlarında yapılmaktadır. Yerin hijyen koşullarına ve işlemi yapacak olan kişinin bilgi ve tecrübesi çok önemlidir. İşlem yaptırmaya karar vermeden önce, işlem yapılacak yerin hijyen koşullarına uygun olup olmadığına, işlemi yapan kişinin eğitimli ve deneyimli olduğuna emin olmalısınız. Günümüz teknolojisinde hazırlanmış tamamen yanıltıcı fotoğraflar yerine birebir ziyaret etmeniz daha faydalı olacaktır.

Uzman Eylül Arzu Bayar