Microblading kıl tekniği kaş  ismini uygulamayı yaptığımız aletten almaktadır , elektrikli bir cihaz değildir ucuna takılabilen sıralı iğneler ile cilt altına boya işlenmesidir . Kontür uygulamasından farkı kaş şeklinizi ve kaşların gidiş yönüne doğru ince çizgiler çizerek gerçekten kıl varmış görüntüsü elde etme işlemidir.

Uygulama tamamen el becerisi gerektirmektedir,  microblading kalemi uzman kişiler tarafından kullanılmaz ise uygulamanın ömrü kısa olur ,ortalama 1 yıl ila 2 yıl arasında değişen süre 3 ay gibi kısa sürelerde geçebilir.

Genellikle kaş yaptırmayı talep edenler uzun kalmasını isterler  burada önemli olan uygulamanın uzun kalmasından ziyade kalacağı süre içersinde korkunç bir görüntü ile  kalmamanız çünkü uzun süreleri talep eden veya uygulayan uzmanlar genellikle siyah boya kullanmaktadırlar buda zamanla siyah boyanın lacivert yada mavi olmasına neden olur. Sonrasında mavi ve lacivert olmuş kaşlarınızı daha fazla para vererek lazer ile sildirmek zorunda kalabilirsiniz.

Microblading kıl tekniği kaş uygulamasında kullanılan boyalar kesinlikle dövme boyası değildir ,kaş kontür yapılırken de  dövme boyası kullanılmaz pigment boyalar kullanır. Pigment derimizde bulunan derimize renk veren maddedir , beyaz tenli yada esmer tenli olmamızı sağlayan renk hücreleridir kullanılan organik boyalar deri altında bulunan pigmentlere tutunurlar bu sayede kaş bölgenizde daha fazla pigment içerdiği için kaşlarınız dolgun görünür.

Geçmiş seneler de yapmış olduğumuz tamamen doldurma kaş kontür işlemine nazaran çok doğal olmasını sağlıyor , uygulama yaparken kaşlar jilet yada benzeri bir alet ile tamamen alınmaz , yüz şeklinize uygun kaş dizaynı yapılır ve ne kadar kaşlarınız alınmadan yapılır ise o kadar doğal olur.

Uygulama yapılırken renk seçimi tamamen kişinin  var  olan kaş kılları ile uyumlu olması gerekir ,kaş yaptırmak istenilmesi boş veya şekilsiz olduğu içindir boşluklarınız dolduğu anda çok koyu oldu gibi bir tereddüt yaşayabilirsiniz lakin 5 ila 10 gün içerisinde yeni kaşlarınıza alıştığınızda ilk anda gözünüze kalın ve koyu gelen uygulamanın azaldığını ilk gördüğünüz andaki ile tepkiniz aynı olmayacaktır.

Bu ne kadar detaylı yazılsa yada anlatılmış olsa da hemen hemen herkes ilk anda böyle bir tepki verir. Boşlukların dolması ve kaşın yoğunlaşmış olmasıdır  sizin dikkatinizi  çeken, birde uzun yıllar kalmalı 1 yıla az diyenler oluyor uzun kalması içinde siyah boya kullanan uzmanlar var o zaman da kaşlar lacivert veya mavi oluyor aslında bu süregelen yanlışı kaş yaptırmak isteyenlerin de hatası var Zaman kavramına takılıp uzmanında işlemini etkilemiş ve kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Uygun renk ile ortalama sürelerde kullanıp yeniletme yapmanız gerekir bu sayede hem kaşlarınızın şeklini muhafaza edersiniz hem de oluşan boşlukları gidermiş olursunuz.

Yapıldığı gün içerisinde normal hayatınıza devam edebilirsiniz.Cildinizde herhangi bir tahriş yada yara olmaz ,çok çok fazla beyaz tenli iseniz biraz kızarıklık olması da normal sayılır.

Microblading kıl tekniği kaş uygulaması bir çeşit deri altına boya enjekte etme işlemidir kıl ekimi veya kıl yerleştirme yapılmaz, nano pigment boyaları microblading kaleminin ucunda bulunan iğneler yardımı ile tamamen el metodu yapılır ,iğnelerin deri yüzeyini ince ince çizmesi sayesinde boya deri altına işlenmiş olur . Uygulama esnasında toplu iğne batması gibi bir acı olur .

Abdest geçer mi sorusu da çok sorulmakta bunun için benim size yapın yada yapmayın deme şansım yok tamamen kişinin dini düşüncelerine göre karar vermeli.

Bu konuda ekleyebileceğimiz boyaların dövme boyası değildir ,tamamen doğal elde edilmiş nano  pigment boyalardır.

Kıl tekniği uygulamasını kıl ekimi ile karıştırmamalısınız ,kıl ekimi enseden alınan kılların kaşınıza ekilme işlemidir .

Microblading  Kıl tekniği  kaş yaptırmadan önce  tavsiyemiz öncelikle gideceğiniz merkezin öncesi ve sonrası uygulamaları mutlaka  kontrol edin ve ön çalışma yaptırmadan işlem uygulaması yaptırmayın  fiyat aralığınız uygulamanın kalitesini belirler ne olduğu belli olmayan boyalarla hijyenik olmayan ortamlarda yapılmamasını ve yeteneğinden emin olmadan  ucuz bir işlem yaptırıp sildirmek için daha fazla para vermek zorunda kalabilirsiniz

 

Eylül Arzu Bayar

İnstagram :@aristestetik

Facebook : @aristestetikguzellikmerkezi