Kıl Tekniği

10 SORUDA KIL TEKNİĞİ

1.KAŞ YAPTIRMAK İSTİYORUM DÖVME GİBİ OLMASIN İSTİYORUM KIL TEKNİĞİ DOĞAL MI?

Kötü uygulamalar eğitimsiz ve profesyonel olmayan ellerden çıkan şekli bozuk rengi laciverte dönmüş işlemler halen uygulanmakta . Zamanla kullanılan boyanın kalitesi ile renk lacivert yada mavi olmaktadır  ucuz işçilik sonuçlarından biridir. Kıl tekniği işleminde kaşa verilen şeklin tamamı boya ile boyanmaz kıl varmış gibi efekt yaratılır  neticesinde kaşlar doğal olur yapaylıktan uzaklaşır.

2 . NE KADAR SÜRE KALICILIĞI VAR ?

Kıl tekniği uygulamasını bilmeyen yada yapamayan bazı uzman olmayan kişiler kalıcılık süresinin az olduğunu kontürün daha uzun kaldığını veya makine ile yapılan kıl tekniğinin uzun kaldığını iddaa ederler . Tamamen microblading kalemini kullanamamaktan ve kullanılan pigmentasyonun yeterince kaliteli olmamasından kaynaklıdır. Ortalama bir süre 1 ila 2 yıl arasındadır daha uzun yada daha az kalıcı olmasını etkileyen faktörler vardır . Sigara kullanımı , yağlı cilt , solaryum ,cilt soydurma vs gibi nedenlere bağlanabilir.

3.SÜREKLİ YENİLENMESİ GEREKİR Mİ?

Hayır  önerilen süre aralığında hala muntazam duruyor ise yeniletmenize gerek yoktur. Şekil değiştirmek yada solduğunu düşündüğünüz zamanda yeniletebilirsiniz. Hiç yenileme yapmazsanız renk değişikliği olmadan zamanla teninizden çıkar. Burada makine ile yaptırmış olsaydınız renk değişikliği ile karşı karşıya kalabilirsiniz zamanla pigment dağılma yapar makine ile uygulama yapılır ise.

4.KAÇ KERE İŞLEM BİTİYOR ?

Kaşınıza uygulama yapıldıktan en fazla 1 en az 20 gün içinde rötüş dediğimiz işlem uygulanır.  İşlemi kontrol etmek ve eksiklik varsa tamamlamak yada sizin talebiniz var ise yapılır,rötüş işleminde tamamen farklı bir model yapılmaz var olan kaşın eksikleri var ise tamamlanır. İhtiyaç hissetmeyen kişiler rötüş yaptırmak zorunda değiller.

5.BANA NASIL KAŞ YAKIŞIR?

Genellikle bu soruyu telefon görüşmelerinde sorulur , öncelikle yüz hattınızı görmek ve yüz hattınıza uygun ölçümler yapılarak model vermeden telefonda bunu belirlemek imkansızdır. Kaşlarınızı yaptırmadan önce kaş kalemi ve altın oran cetveli ile çizim yapılır. Onayınıza sunulur ve işleme yapılan model üzerinden devam edilir. Bilgisayar ortamında kaş çizimi veya şekli yapılmaz.

6.CANIMIZ ACIR MI ?

Lokal anestezi kullanılır ve olabildiğince uyuşması sağlanır fakat gerçekten tamamen kişinin ağrı eşiği ile paralel bir orandır. Cildim hassas daha çok acır diye düşünmeyin ağrı eşiğiniz yüksekse işlem esnasında uyuyabilirsiniz  o kadar acısız gelir .

7.KOYU OLUR MU?

Kaşlarınız işlem yapılmadan önce boştu ve kılsızdı işlem sonrası kullanılan renk ne olursa olsun size yoğunluktan dolayı koyu gelebilir bunun için birkaç gün geçirmeniz yeterli olur , herkes böyle hissetmez ama çoğunluk boş olanların dolmasının koyuluk olarak nitelendirir. Örneğin rötüş sonrası aynı tepki olmaz ilk an verilen tepkidir.Uygulama sonrasında 10 gün için kullanılan pigment %50 atacak ve geriye daha naturel daha az fark edilir bir görüntü kalacaktır.

8.DAHA ÖNCE KONTÜR YAPILMIŞ KAŞA KIL TEKNİĞİ OLUR MU?

Evet yapılabilir, kaşınıza uygulanan boya ve yapılan işlem tabiî ki de önemli o kadar kötü kaş modelleri geliyor ki onları kıl tekniği düzeltmek her zaman mümkün olamayabiliyor.

9.FİYAT NE KADAR?

Fiyatlar ortalama 500 ile 800 tl arasında normal kabul görmektir . Bulunduğu yere göre bunu fırsata dönüştüren kişilerde mevcuttur. Aslında profesyonel bile olmadıkları halde semt vs gibi imkanlarını fırsatçılığa dönüştüren bir sürü mekan bulunmaktadır . Belirtmiş olduğum fiyat kaliteli ürün ve profesyonellerin tercih ettikleri  bedeldir.

10.İŞLEM SONRASI ÖZEL BİR BAKIM GEREKİR Mİ?

İşlem sonrası kaş uzmanınızın önerisi olacaktır , işlemden sonra nemli tutulması pigmentin fazla atmasını engeller  ,kaşın kurumasına imkan vermezseniz kamuk gibi sert bir görüntü oluşturmaz. İşlemden sonra yara yada kabuk olmaz microblading uygulaması ise makine ile yapılan işlemlerden sonra kabuklanma olur.